Posadzki betonowe, przemysłowe oraz żywiczne podczas normalnej eksploatacji poddawane są dużym obciążeniom mechanicznym, termicznym i chemicznym. Skutkuje to powstawaniem różnego rodzaju uszkodzeń tj: pylenie posadzki, uszczerbki punktowe, pękania, wyszczerbienia dylatacji, przebarwienia i plamy. W momencie kiedy zauważymy powstanie uszkodzenia należy niezwłocznie przystąpić do jego naprawy, odkładanie tego w czasie spowoduje pogorszenie i dalszą destrukcję powierzchni posadzki, która dalej może okazać się niemożliwa już do regeneracji. Wybór technologii naprawy betonu czy posadzki uzależniony jest od rodzaju uszkodzenia oraz od rodzaju i typu tej posadzki.
W naszym długoletnim okresie zajmowania się tą tematyką opracowaliśmy skuteczne materiały i systemy naprawcze, które skutecznie i na długi czas dadzą zniszczonej powierzchni betonowej „drugie życie”.
Jeżeli istnieje możliwość skutecznego i trwałego naprawienia posadzki lub innego elementu betonowego powinniśmy to rozważyć zanim podejmiemy decyzję o wykonaniu nowej nawierzchni. Naprawa będzie rozwiązaniem na pewno szybszym i tańszym.

Jak przystąpić do naprawy posadzki betonowej?

  • oczyść posadzkę aby ocenić i stwierdzić jej defekty
  • wykonaj dokumentację fotograficzną uszkodzeń
  • opisz zauważone uszkodzenia
  • prześlij zdjęcia do działu doradców technicznych

Doradca Techniczny lub Technolog Itbud oceni możliwość i słuszność naprawy, dobierze odpowiedni system, zaproponuje materiały lub naprawę.

W czym się specjalizujemy:

NAPRAWA POSADZEK BETONOWYCH, przemysłowych TZW POWIERZCHNIOWO UTWARDZANYCH DST

Posadzki betonowe zacierane z utwardzeniem powierzchniowym są jednym z najtrwalszych rozwiązań , jednak nie są niezniszczalne. W zależności od jakości ich wykonania, ale przede wszystkim sposobu użytkowania posadzki i jej konserwacji, prędzej czy później trzeba będzie ją naprawiać. Najczęstszą usterką tego typu posadzki jest wykruszanie się betonu w obrębie szczeliny dylatacyjnej, zużycie powierzchni i jej pylenie, nasiąkliwość wody, olejów i smarów.
Nasiąkliwość i pylenie można łatwo zlikwidować poprzez impregnację, zabieg impregnacji posadzki jest prosty i dość tani do wykonania Preparaty impregnujące >>. Zabieg impregnacji oprócz likwidacji pylenia, nasiąkliwości ułatwi codzienne mycie i konserwacje powierzchni, poprawi jej estetykę oraz znacząco wydłuży okres eksploatacji powierzchni.

POLEROWANIE BETONU JAKO METODA NAPRAWY POSADZEK

Polerowanie betonu to proces, którego celem jest naprawa powierzchni betonowej przez starcie słabej starej, wierzchniej warstewki betonu, usunięcie powierzchniowych zabrudzeń oraz wzmocnienie betonu. Proces ten wiąże się z koniecznością wykonania nowej warstwy impregnacyjnej, można zastosować jeden z wielu preparatów impregnacyjnych Preparaty impregnujące >>. Wybór konkretnego uzależniony jest od wielu czynników oraz od stanu jakościowego posadzki.
Posadzka po procesie szlifowania wygląda jak „nowa” ale w zależności od głębokości i ilości zebranej wierzchniej warstwy musimy liczyć się z efektem tzw lastryko.

NAPRAWA DYLATACJI

Uszkodzona dylatacja w posadzce to bardzo częste zjawisko, naprawa tego uszkodzenia jest dość kosztowna i nie zawsze trwała, ale nie naprawiane dylatacje powodują kolejne bardziej groźne uszkodzenia. Najczęstszą praktyką jest usunięcie starego materiału dylatacyjnego, oczyszczenie szczeliny, zaimpregnowanie i nałożenie nowej warstwy elastycznego kitu dylatacyjnego. Systemów dylatacji >>

NAPRAWA POSADZEK ŻYWICZNYCH

Posadzki żywiczne można zregenerować na wiele sposobów:

  • poprzez ich czyszczenie mechaniczne z zastosowanie specjalistycznych środków chemicznych
  • regeneracja za pomocą polerowania padami ze środkami chemicznymi,
  • nałożenie mikro warstwy lakieru poliuretanowego – itPUR W >>
  • nałożenie nowej cienkiej warstwy żywicy epoksydowej – Posadzki żywiczne >>

Renowacja posadzki epoksydowej w Warszawie przez Itbud >>

Przedstawiliśmy niektóre, najczęstsze uszkodzenia i sposoby ich naprawy, zapraszamy do kontaktu i konsultacji z Doradcami Technicznymi itBUD.
Istnieje możliwość oględzin i doradztwa u klienta.