posadzka żywiczna itpox

Od wielu lat posadzki żywiczne albo inna nazwa posadzki epoksydowe – stosowane są przede wszystkim w budownictwie przemysłowym i komercyjnym. Używano je i nadal się je używa w halach produkcyjnych, biurowcach czy na parkingach. Od pewnego czasu posadzki żywiczne epoksydowe są również coraz częściej wybierane przez klientów indywidualnych, którzy wykańczają swój dom i szukają rozwiązań łączących bardzo dobrą trwałość z ciekawą estetyką.

Posadzki żywiczne epoksydowe posiadają szereg zalet, które z pewnością wpływają na ich rosnącą popularność w budownictwie mieszkaniowym. Są odporne na uszkodzenia i chemię oraz mogą być z powodzeniem stosowane na system ogrzewania podłogowego. Tworzą jednolitą, bezspoinową powierzchnię pozbawioną fug.

Firma Itbud, która jest producent chemii budowlanej, posiada w swojej ofercie szereg różnego rodzaju materiałów i systemów, do wykonania tego rodzaju podłogi.

Systemy Posadzek Żywicznych Epoksydowych Itbud

CERPOX, BETPOX, KAMIENNY DYWAN, PARKING SYSTEM

Baner_info_p5

posadzka żywiczna itpox

Posadzki żywiczne, posadzki epoksydowe – co to jest i gdzie jest stosowane?

Posadzki żywiczne (posadzki epoksydowe) powstają z żywic epoksydowych.

Posadzki epoksydowe wykorzystywane są głównie w budownictwie przemysłowym i komercyjnym. Ten typ posadzek kładzie się np. w halach produkcyjnych, biurowcach, szkołach, parkingach.

Obecnie obserwuje się tendencję do stosowania posadzek epoksydowych w domach prywatnych.

Posadzki żywiczne epoksydowe są najczęściej stosowane w przestrzeniach przemysłowych, jednak znakomicie sprawdzają się także w pomieszczeniach prywatnych: domkach jednorodzinnych, mieszkaniach i garażach.

Posadzki żywiczne epoksydowe są odporne na ścieranie i dobrze znoszą czynniki mechaniczne. Nie wymagają specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych.

Posadzki żywiczne epoksydowe są higieniczne i bardzo łatwe w utrzymywaniu w czystości.

Posadzki żywiczne epoksydowe są kładzione w sypialniach i innych pokojach w domu. Posadzka żywiczna jest wodoodporna i szczelna, dlatego doskonale funkcjonuje w pomieszczeniach, gdzie jest dużo wilgoci, np. w łazienkach.

Posadzkę epoksydową można wykorzystać także do wykończenia basenu.

Posadzki żywiczne, posadzki epoksydowe – ciekawy materiał dla projektanta.

Warto wiedzieć, że posadzki epoksydowe łączą doskonałą trwałość z ciekawą estetyką.

Atrakcyjna paleta kolorów i możliwość stosowania barwnych piasków kwarcowych, stwarza ciekawe pole do popisu projektantom.

Posadzki żywiczna może być matowa lub błyszcząca, jednokolorowa lub z wybranymi motywami.

Posadzka epoksydowo-żywiczna umiejętnie skomponowana z całym wnętrzem, będzie ciekawym elementem oryginalnej aranżacji.

Firma Itbud przygotowała dla Państwa szeroką ofertę różnego rodzaju materiałów i systemów, do wykonania posadzki żywicznej, posadzki epoksydowej.

Proponujemy:

  • gotowe systemy antypoślizgowe z naturalnego i barwionego kruszywa kwarcowego,
  • systemy samo-rozlewne na bazie żywic epoksydowych.
  • przemysłowe, cienko-powłokowe systemy strukturalne.

Polecamy także kruszywa naturalne, takie jak piaski czy żwiry, również barwione, dzięki którym można uzyskać wspaniały efekt estetyczny.

Posadzki żywiczne, posadzki epoksydowe – charakterystyka.

Posadzka żywiczna epoksydowa jest:

  • wodoodporna,
  • elastyczna,
  • estetyczna (można wybrać dowolny kolor),
  • odporna na ścieranie, uszkodzenia i czynniki chemiczne,
  • łatwa do utrzymania w czystości,
  • tworzy jednolitą powierzchnię,
  • można ją kłaść na system ogrzewania podłogowego.

Posadzki żywiczne, posadzki epoksydowe – wykonanie.

Posadzki żywiczne, posadzki epoksydową wykonuje się bardzo szybko. Trzeba ją fachowo rozprowadzić wałkiem na specjalnie przygotowanym podłożu.

Posadzki żywiczne, posadzki epoksydowe można kłaść na:
1) Nowej powierzchni betonowej.
2) Starym podkładzie. Trzeba pamiętać o odpyleniu betonu i naprawie ubytków.
3) Płytkach ceramicznych bez ich usuwania. Tutaj należy najpierw nanieść masę samopoziomującą, a potem wałkiem rozprowadzić masę żywiczną. Można to zrobić jedynie w miejscach charakteryzujących się niewielkim obciążeniem.

Posadzki żywiczne, posadzki epoksydowe – ważny element zapewnienia bezpieczeństwa w Twoim przedsiębiorstwie.

W zakładach pracy bardzo istotne jest bezpieczeństwo pracowników. Warunki, w jakich pracują robotnicy, powinny być możliwie komfortowe. Należy wyeliminować wszelkie czynniki stwarzające zagrożenie.

Posadzki epoksydowe są antypoślizgowe, co związane jest z chropowatością ich powierzchni (jeśli produkuje się je bez obróbki). Stosując posadzki żywiczne, w prosty sposób można zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się i upadku.

Kolejną zaletą posadzki epoksydowej jest jej świetna odporność na działanie środków chemicznych, dlatego z powodzeniem można się na nią zdecydować w pomieszczeniach, gdzie składuje się materiały toksyczne.

Posadzki żywiczne są materiałem, na którym nie gromadzą się ładunki elektryczne, a tym samym nie osadzają się również pyły i kurze. Podłogę łatwo można utrzymać w czystości, co sprawdza się zwłaszcza w magazynach i w halach produkcyjnych, gdzie przemieszczają się ludzie i maszyny oraz składowane są różne towary.

Płytki czy posadzki epoksydowe, posadzki żywiczne – co wybrać?

Posadzki epoksydowe, którą wykonuje się w jednej tafli, bez spoin i fug, jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż płytki ceramiczne.

Czyści się ją łatwo i higienicznie. Brud nie gromadzi się w żadnych zakamarkach. Posadzki żywiczne, która nie przyciągają kurzu, są też znakomite dla alergików, którzy źle reagują na gromadzący się nawet drobny pył.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą !