Beton architektoniczny GRC, najbardziej popularne zastosowanie to ścienne, dekoracyjne płyty betonowe.
Beton architektoniczny GRC, informacje w artykule: rozmiary płyt, faktura powierzchni, kompozycja składników mieszanki, odnośniki do elementów i przykładowych realizacji.

Beton architektoniczny, itBUD, przykład zastosowania.
Z uwagi na bardzo dobre właściwości materiału i jego efektowny wygląd – jest coraz częściej używany przez firmy dekoratorskie, jak i klientów indywidualnych.
Płyty wykonywane są najczęściej w standardowych rozmiarach:
- 120 cm/60 cm
- 100 cm/50 cm
- 50 cm/50 cm
- 60 cm/60 cm
Producenci często oferują beton architektoniczny GRC dodatkowo w wymiarach, dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Najczęściej wiąże się to z dodatkową opłatą, ale warto unikać cięcia płyt i ich ewentualnego uszkodzenia.
Jaka jest powierzchnia (faktura) płyty?
Powierzchnia płyty może być dowolna, ale najpopularniejsza to Trawertyn, czyli beton posiadający drobne raczki, kratery. Nadaje to fakturze charakteru industrialnego, naturalnego i od razu widzimy, że mamy do czynienia z prawdziwym betonem a nie jego imitacją. Oczywiście w pewnych aranżacjach nie możemy wykluczać gładkiej powierzchni. Najważniejsze jest, aby wybrać produkt który nam się podoba, pasuje do całego wystroju, którego wygląd jest zamierzony a nie przypadkowy.
Beton architektoniczny GRC, który jest kompozycją kruszyw mineralnych, bardzo dobrej jakości cementów oraz włókien szklanych – jest stale ulepszany w laboratoriach firmy itBUD.

Beton architektoniczny, kolory, itBUD
Więcej o tym popularnym wyrobie w kolejnych wpisach na blogu. Poświęcimy mu oddzielną uwagę. Powiemy klika słów o grubościach, co się z tym wiąże, na co zwrócić uwagę przy doborze płyty, czy cena ma znaczenie, jak je zamontować, aby się nie krzywiły, jak przewozić i czym zaimpregnować, dlaczego niekiedy pękają na ścianie.
Kolejną ważną pozycją na liście wyrobów z tego materiału są różnego rodzaju donice, mniejsze lub większe, owalne lub okrągłe, prostokątne lub kwadratowe. O tym także napiszemy w kolejnych wpisach na blogu.
Treść merytoryczna: Krzysztof Okurowski, przygotował Rafał Kuziora.
You can definitely see your expertise within the work you write.
The world hopes for more passionate writers such as you who aren’t afraid
to say how they believe. At all times follow your heart.