Usługa Wykonania Szlifowania & Lakierowania Posadzki Betonowej i Mikrocementowej

Precyzyjna, skuteczna metoda konserwacji i odnowienia

Szlifowanie betonu & posadzki betonowej i mikrocementowej

Szlifowanie betonu & posadzki betonowej i mikrocementowej może być traktowane jako pierwszy etap bardzo skutecznej metody konserwacji lub odnowienia zniszczonej powierzchni.

Zalety i efekty szlifowania posadzki

  • Likwidacja efektu pylenia.
  • Zagęszczenie i wzmocnienie podłoża.
  • Wyrównanie powierzchni.
  • Usunięcie zanieczyszczeń użytkowych z powierzchni.
  • Naprawa drobnych uszkodzeń powierzchniowych: rys i pęknięć.
  • Usunięcie skorodowanej warstwy betonu.

Po zakończeniu procesu szlifowania, podłoga będzie trwała i wytrzymała na kolejny, wieloletni okres jej użytkowania. Oczywiście tylko wtedy, gdy prace zostaną wykonane profesjonalnie.

Szlifowanie betonu wymaga doświadczonych wykonawców i profesjonalnego sprzętu.

W internecie dostępne są poradniki, w jaki sposób szlifować beton przy użyciu tradycyjnej szlifierki kątowej, ale są to metody sprawdzające się wyłącznie na małej powierzchni. W przypadku konieczności naprawy i konserwacji całej posadzki, ten sposób nie jest właściwy.

Doświadczenie operatora sprzętu minimalizuje ryzyko powstania wyżłobień na powierzchni podłogi.

Szlifowanie betonu wykonywane przy pomocy profesjonalnego sprzętu daje pewność, że osiągnięte zostaną wszystkie korzyści tej metody konserwacji.

Przygotowane w ten sposób podłoże impregnuje się lub lakieruje. Na podłożu można także położyć warstwę żywiczną. Coraz bardziej popularne staje się również polerowanie betonu. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania innych preparatów, a uzyskana posadzka jest estetyczna, jasna i przede wszystkim bardzo wytrzymała.

Lakierowanie posadzki betonowej & mikrocementowej

Lakierowanie może być traktowane jako drugi etap konserwacji lub odnowienia zniszczonej powierzchni. Zanim polakierujemy posadzkę, powinna być ona do tego przygotowana poprzez wykonanie szlifowania.

Różnica między lakierowaniem i impregnacją

Impregnat zabezpiecza powierzchnię wgłębnie. Zazwyczaj 80% impregnatu wsiąka w beton a niewielka jego część odkłada się w postaci mikronowego filmu na powierzchni. Impregnacja likwiduje nasiąkliwość betonu, pylenie betonu i ułatwia jego mycie i konserwację. Impregnacja nie zabezpiecza posadzki betonowej przed plamami powstającymi poprzez rozlanie cieczy, ale ułatwi wyczyszczenie jej.

Jak zapewniamy jakość wykonania usługi?

Jakość wykonania usługi jest zapewniana przez:
1. użycie wysokiej jakości, sprawdzonych materiałów,
2. wykonanie zgodne z wymaganiami technologicznymi.

Jakość wykonania usługi
=
materiały Itbud
+
realizacja zgodna z wymaganiami technologicznymi

Materiały wysokiej jakości Itbud

Materiały oraz ich ilość jest odpowiednio dobrana pod względem typu prowadzonej pracy.

Wymagania technologiczne

Jakość usługi jest zapewniona również przez spełnienie wymagań technologicznych realizacji danego typu prac. Wymagania technologiczne dotyczą właściwego postępowania z materiałami.