Szkolenie z materiału: mikrocement
Artykuł zawiera odpowiedzi na pytania: kogo szkolimy w naszej Akademii Betonu itBUD ? Czy warto się szkolić ? Poruszamy także inną tematykę związaną z naszymi kursami.
Osoby najbardziej zainteresowane tematyką warsztatów szkoleniowych, które są organizowane cyklicznie to:
- Wykonawcy pracujący z mikrocementem, który również bywa nazywany mikrobetonem.
- Architekci oraz osoby zajmujące się aranżacją wnętrz.
- Inwestorzy pragnący bliżej poznać ten materiał.
Wróćmy do pytania podstawowego: czy wart się szkolić w tematyce mikrobetonu ?
Technologia wykonywania posadzek i ścian z mikrocementu zaczyna coraz częściej odgrywać wiodącą rolę w grupie materiałów dekoracyjnych. Chcąc być na bieżąco z nowoczesną technologią, powinniśmy posiadać niezbędną, aktualną wiedzę. Realizacja inwestycji na najwyższym poziomie, unikanie błędów na każdym z etapów wykonywania prac, wymaga wszechstronnej, solidnej edukacji.
Powinniśmy znać nie tylko ogólne zasady realizacji poszczególnych etapów, ale także charakterystyczne właściwości użytych składników, ich wzajemne interakcje oraz możliwości aplikacyjne. Dobrze jest umieć przewidywać ewentualne niebezpieczeństwa i zagrożenia, mogące pochodzić np. z podłoża na które aplikujemy mikrocement. Rozróżnianie podłoża z betonu, jastrychu anhydrytowego czy miksokreta – to także bardzo praktyczna umiejętność. Każde z nich wymaga zastosowania innego systemu gruntu.
Pamiętajmy, że błąd popełniony na samym początku będzie nas prześladował do końca pracy i na tym oczywiście się nie skończy. Wpłynie na jakość końcową, wygląd posadzki lub ściany, na jego trwałość a może nawet na jakość użytkowania.
Większości podkładów posadzkowych jakie widziałem, wykazuje mniejszą lub większą ilość spękań lub innych defektów typowych dla betonu.
Czy wiesz Wykonawco, co powinieneś zrobić przed przystąpieniem do nakładania warstwy wykończeniowej z mikrocementu ?
To tylko niewielka próbka możliwych zagrożeń z którymi zetkniecie się Państwo podczas realizacji. Aby je odpowiednio wcześnie zidentyfikować i im zapobiec, należy posiadać odpowiednią wiedzę techniczną, technologiczną a czasem nawet odrobinę chemicznej.
Można zapytać co z poprawkami, przecież zawsze i wszystko można naprawić ?
Oczywiście, że można naprawić, ale są to nasze stracone pieniądze na kolejny materiał. Wiele godzin dodatkowej pracy i co najgorsze, utrata dobrej reputacji w oczach naszego klienta. To jest bezcenne. Zadowolony klient poleci i zareklamuje za darmo naszą usługę. Niezadowolony klient napisze o Waszej firmie na forum w Internecie. Z tego powodu będziecie mieli kłopoty ze znalezieniem kolejnej pracy.
Gdzie zdobyć wiedzę o mikrocemencie ?
Wiedzę taką najlepiej znaleźć bezpośrednio u źródła, czyli u producenta systemu.
Czy mogę nauczyć się technologii mikrocementu oglądając film instruktażowy, wnikliwie studiując kartę systemu i instrukcje wykonawcze ?
To na pewno pomoże i da ogólne wyobrażenie, podstawy ale „diabeł tkwi w szczegółach”, czyli dobrze jest poznać szczegółowo dany system, także od strony praktycznej.
Szkolenie dostarczy nam nie tylko informacji ogólnie znanych ale i tych praktycznych tzw drobnych niuansów, które odgrywają kluczową rolę. Spotkamy tam ludzi, którzy na mikrocemencie zjedli zęby i nic ich już nie zaskoczy. Uczmy się od najlepszych, na błędach innych a nie na własnych. Zbyt drogo one kosztują. Szkolenie z mikrocementu przyniesie wiele wiedzy. Koszt jest niewielki.
Zachęcam naprawdę warto.
Dlaczego producentowi zależy na szkoleniu wykonawców ?
Jest to też interes producenta. Dobrze wykonana praca, dobrze świadczy o jego produkcie.
Treść merytoryczna: Krzysztof Okurowski, przygotował Rafał Kuziora.
Tagi: mikrocement technologia, mikrocement porady, mikrocement jak wykonać, mikrocement szkolenia, błędy mikrocement.