Mikrocement zestaw tani, ale czy dobry? Demaskujemy prawdę o zestawach mikrocementu, dostępnych na internetowych portalach sprzedażowych.
Dlaczego zestawy mikrocementowe dostępne w sieciach sprzedaży są takie tanie?
Czy naprawdę są tak dobre i tanie? Gdzie kryje się haczyk? Czy prawdziwa cena jest ukryta?
W artykule postaramy się pokazać całą prawdę dotyczącą oferowanych powszechnie w internecie gotowych zestawów mikrocementu do samodzielnego wykonania. Podpowiemy, jak odróżnić podróbkę mikrocementu od oryginału.
Zanim o tym powiemy, kilka słów o naszej firmie.
Mikrocement zestaw. Doświadczenie i ciągły postęp firmy Itbud
Uważamy się za kompetentnych, aby wypowiadać się na temat zestawu mikrocementowego i samego mikrocementu ponieważ:
✓ Firma Itbud istnieje od 29 lat.
✓ Jesteśmy producentem mikrocementu, znamy więc ten materiał bardzo szczegółowo.
Mikrocement produkujemy od 8 lat, od czasu pojawienia się w Polsce za pośrednictwem hiszpańskiej firmy Copsa.
✔ Prowadzimy profesjonalne szkolenia dla firm wykonawczych.
✔ Realizujemy trudne technicznie inwestycje.
✔ Nieustanie się uczymy, testujemy, usprawniamy i wprowadzamy nowe, innowacyjne rozwiązania mikrocementowe.
✔ Jako pierwsi w Polsce, wprowadziliśmy mikrocementy jednoskładnikowe.
✔ Zastąpiliśmy płynne polimery – redyspergowalnymi proszkami polimerowymi, dodawanymi do masy mikrocementowej. Uprościło to pracę i usunęło wiele potencjalnych pomyłek przy odważaniu składników.
✔ Ponownie jako pierwsi w Polsce stworzyliśmy gotowe, zabarwione w masie mikrocementy. Ułatwia to pracę, eliminuje trudności z odmierzaniem strzykawkami pigmentów, usuwa różnice kolorystyczne na całej powierzchni.
✔ Wprowadziliśmy na rynek najnowocześniejsze mikrocementy salonowe, o bez smugowym wyglądzie, które mocno zrewolucjonizowały rynek mikrocementowych posadzek dekoracyjnych.
Moglibyśmy jeszcze długo wymieniać inne efekty prac naszego zespołu technologicznego w dziedzinie rozwoju materiałów i technik aplikacji mikrocementów. Dzisiaj jednak tematem głównym będą nieuczciwi producenci i sprzedawcy gotowych zestawów mikrocementowych lub raczej pseudo mikrocementowych.
Bazując na braku wystarczającej wiedzy i doświadczenia niektórych klientów, pewna część sprzedawców oferuje gotowe zestawy mikrocementowe do samodzielnego wykonania. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby robili to uczciwie i rzetelnie. Ale niestety tak się nie dzieje.
Ta grupa sprzedawców konkuruje ze sobą o to, który z nich przygotuje tańszy zestaw mikrocementu. Stosują różne metody marketingowe w celu ukrycia prawdziwej wartości oferowanego materiału. Mikrocement zestaw tak przygotowany, jest najczęściej niezgodny z technologią.
Przeanalizowaliśmy ofertę portali sprzedażowych w zakresie gotowych zestawów mikrocementowych. Podzielę się z Państwem uwagami na temat najważniejszych spostrzeżeń, które są szczególnie rażące i nieuczciwe. Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi, nie padną Państwo ofiarą takich sprzedawców. Może ten artykuł skłoni również tych producentów i sprzedawców do rzetelnej, zgodnej z zasadami technologicznymi informacji o oferowanych produktach. Większość z nich czyta nasze artykuły na stronach internetowych Itbud, uczestniczy w szkoleniach i próbuje nas naśladować – ale niech robi to rzetelnie.
Mikrocement zestaw i najczęstsze manipulacje związane z ofertami na platformie Allegro
Mikrocement zestaw, platforma Allegro – oszustwa na wydajności mikrocementu
Jak powinno być zgodnie z technologią i sztuką budowlaną?
✔ Mikrocement to materiał, który zawsze aplikuje się w 2 warstwach.
✔ Jego zużycie na m2 powinno wynosić dla posadzek ok 3 kg, dla ścian trochę mniej ok. 2 kg/m2.
✔ Na 1 mm grubości warstwy, potrzebujemy 2 kg mikrocementu (ogólnodostępna wiedza o wydajnościach zapraw budowlanych).
✔ Czyli z 3 kg mikrocementu możemy maksymalnie uzyskać 1,5 mm grubości docelowej warstwy mikrocementowej na posadzce. Na ścianie wykonamy warstwę tylko 1 mm.
Jest to niezbędne minimum dla uzyskania wytrzymałości, ale co także ważne dla uzyskania równej powierzchni. Trzeba też mieć świadomość, że każdą warstwę mikrocementu musimy szlifować, czyli będziemy zmniejszać jej docelową grubość.
Mikrocement zestaw z internetu. Jak wyglądają niektóre oferty.
⚠ Jeden ze sprzedawców proponuje gotowy zestaw mikrocementu na 50 m2. Zestaw zawiera łącznie 35 kg mikrocementu.
Według matematyki i technologii, ilość mikrocementu powinna wynosić w tym komplecie 150 kg. Podsumowując, zestaw 35 kg wystarczy na pokrycie 11,6 m2 o odpowiedniej grubości. Oszustwo na 77% materiału.
⚠ Kolejny przykład, sprzedawca oferuje zestaw mikrocementu posadzkowego na 10 m2. W zestawie znajduje się: 12,5 kg mikrocementu.
Czyli na 1 m2 oferowane jest 1,25 kg. Ilość 12,5 kg wystarczy na powierzchnię 4,2 m2. W tym przypadku zostaniemy oszukani na 58,3 %.
Oszustwo na sumowaniu łącznej wagi mikrocementu i płynu do jego rozcieńczania
Jak powinno być zgodnie z technologią i sztuką budowlaną
Istnieją 2 odmiany mikrocementów:
(1) Rozcieńczane wodą (stosuje się tu nowoczesne polimery proszkowe, zawarte w masie mikrocementu).
(2) Rozcieńczane dyspersją polimerową płynną (trochę starsza i tańsza technologia, którą można porównać do zmieszania cementu z gruntem budowlanym).
Patrząc na zapotrzebowanie na 1 m2 powierzchni mikrocementowej, zawsze powinniśmy brać pod uwagę tylko suchy składnik mikrocementowy. Błędem lub oszustwem jest sumowanie wagi proszku i płynu do rozcieńczania. To jest sytuacja analogiczna, jakby producent nowoczesnego mikrocementu wodorozcieńczalnego doliczał do wagi gotowego produktu wodę z kranu, którą dodaje klient.
Procedura manipulacji i sumowania łącznej wagi mikrocementu i rozcieńczalnika w gotowych zestawach mikrocementowych, oferowanych w sieci sprzedaży internetowej jest powszechna. Sprawdźcie proszę sami. Wszystkie oferty na zestawy mikrocementowe znalezione na portalach internetowych, podawały tego typu informacje.
Mikrocement zestaw. Podróbki mikrocementu
Co to jest mikrocement?
Co mówi nam technologia oryginalnych zapraw mikrocementowych?
Jak rozróżnić podróbkę mikrocementu od oryginału?
Mikrocement to w największym skrócie kompozycja, mieszanina specjalistycznych, bardzo drobno mielonych, naturalnego pochodzenia cementów, mikro wypełniaczy i proszków polimerowych.
✔ Prawdziwy mikrocement jest zawsze suchym proszkiem do rozcieńczenia, dyspersją polimerową lub wodą.
✔ Z uwagi na zawartość cementu, nie można go produkować i dostarczać klientom w postaci gotowych do użycia past.
✔ Produkty zawierające cement, wiążą zawsze niezależnie od tego czy są zamknięte w szczelnych opakowaniach czy są zaaplikowane na daną powierzchnię. Wiążą nawet pod wodą. To jest cecha nazywana „hydraulicznością” cementu.
✔ Nie istnieją środki opóźniające, które można dodać do cementu, aby po rozrobieniu z wodą, nie wiązał w zamkniętym opakowaniu.
Oryginalny i prawdziwy mikrocement to zawsze produkt w proszku, nigdy w paście gotowej do użycia.
⚠ Znalazłem w internecie kilka gotowych zestawów mikrocementowych już rozrobionych z wodą. Ich sprzedawcy twardo obstają przy fakcie, że oferują mikrocement.
Czy tak jest naprawdę? Nic bardziej mylnego. Mikrocement jest zawsze proszkiem.
W takim razie, co jest w tych produktach, które jak już wiemy nie są oryginalnymi mikrocementami a jedynie ich podróbkami?
Są to gotowe mieszanki polimerów i mączek. Z punktu widzenia technologicznego i budowlanego, takie wyroby możemy nazwać gotowymi akrylowymi masami tynkarskimi. Nie mają nic wspólnego z oryginalnym mikrocementem. Przypominają mikrocement z wyglądu, ale zasadniczo różnią się swoimi cechami fizyko–chemicznymi, odpornością mechaniczną i wytrzymałością na ścieranie.
Znalazłem jeszcze kilka innych nieprawidłowości, ale w porównaniu z tymi przedstawionymi tutaj, są to drobniejsze ,,przewinienia”.
Będę obserwował dalej rynek gotowych zapraw i zestawów mikrocementu, oferowanych na różnych portalach i w internetowych systemach sprzedaży.
Być może nieuczciwi sprzedawcy, którzy są zaangażowani w te ,,praktyki” i czytają artykuły na naszych stronach, będą chcieli wyciągnąć z tego wnioski. Tym bardziej, jeśli pojawią się w tej sprawie pytania od Klientów.
Mikrocement zestaw – podsumowanie
Wracając do naszego głównego pytania, postawionego w tytule artykułu. Czy mikrocement zestaw, który jest oferowany na internetowych platformach sprzedaży jako tani – jest rzeczywiście dobry i tani?
Otóż nie, nie jest ani dobry ani tani.
Mikrocement zestaw, albo w szerszym rozumieniu system mikrocementowy musi zawierać odpowiednią ilość, wysokiej jakości składników. Nie mniej i nie więcej. Taka, a nie inna ilość wynika z wymogów technologicznych i użytkowych. Jeśli użyjemy tylko niewielkiej ilości składników, otrzymamy namiastkę prawdziwego produktu, a wykonana usługa na takiej ilości materiału nie będzie miała jakości. Warto wspomnieć, że uzyskanie wysokich parametrów produktów przy produkcji garażowej – nie jest możliwe. Szybko jako klienci przekonamy się, że produkt i usługa nie będzie trwała ani tania. Często jesteśmy proszeni o opinię, naprawę lub ponowne wykonanie pracy, która wcześniej została wykonana nieumiejętnie przez kogoś innego, z wykorzystaniem tanich produktów o wątpliwej jakości.
W sytuacji używania produktów, które w ogóle mikrocementem nie są (choć są tak reklamowane), nie ma sensu porównywać ich z prawdziwym produktem o tej nazwie.
Jeśli byłoby możliwe sprzedawanie zestawów mikrocementowych ze zmniejszoną ilością składników, bez spełnienia wymagających norm i nie miałoby to wpływu na cechy fizyczno-chemiczne oraz użytkowe produktu – zrobilibyśmy to pierwsi. Jako firma Itbud, myśląc o długofalowej działalności, nie możemy sobie pozwolić, aby naszą fabrykę opuszczały wybrakowane, nie spełniające najwyższych norm produkty. Również, aby zapewnić najwyższą jakość wykonania, oferujemy klientom: firmom i końcowym osobom prywatnym, usługi naszej Producenckiej Ekipy Wykonawczej. To doświadczony zespół praktyków, realizujący nawet najtrudniejsze projekty. Nie zgadzamy się na obniżenie jakości oferowanych produktów, ani wymogów technologicznych realizacji inwestycji. Jesteśmy na rynku producentem i wykonawcą inwestycji od wielu lat. Klienci wybierają nas nie bez powodu. To zobowiązuje do stałego rozwoju, ulepszania produktów i oferowania usług najwyższej jakości.
Zobacz usługi wykonania plus materiał >>
Zobacz usługi naprawy, konserwacji i zabezpieczenia >>
Treść: Krzysztof Okurowski, przygotował: Rafał Kuziora.
Panowie,
Zasady na forach są ustalone.
Nie podajemy nazw konkretnych firm.
Sami występujecie pod pseudonimami a staracie się być adwokatami danej firmy.
Nazwę firmy może ujawnić tylko jej przedstawiciel lub właściciel, jeżeli uważa że dyskusja dotyczy jego i odpowiedzieć publicznie.
Jestem zmuszony usunąć te nazwy.
Może ja się dołączę do dyskusji. Osobiście mam styczność z tymi systemami (marmorino mieszane z żywicą 2005 rok ) to tyle mojego doświadczenia.
Co do produktów Itbud, otrzymałem 5 kg mikrobetonu od testów i jestem zadowolony, nie mam zastrzeżeń.Innych produktów na razie nie znam.
Pozdrawiam
Próbowałem zarówno mikrocementu Państwa firmy jak i gotowego produktu firmy … bo o tym mowa. Powiem tak obsługa i podejście do klienta w … dużo lepsze niż u Państwa zanim ktoś odpowie na meila trwa to 2-3 dni albo nie ma odpowiedzi. Co do materiału każdy jest inny zarówno w obrońcę jak i w aplikacji. Nie rozumiem po co te kłótnie mówienie, ze ten materiał jest zły a ten dobry. Czas sam pokaże który jest lepszy. Pamietajmy każdy mikrocement nie będzie tak twardy jak beton, twardością będzie odpowiadał drewnianej desce bądź parkietowi. Drogi itbudzie to już jest wasz 2 artykuł atakujący inny system po co? Niech każdy robi swoje i będziemy spać spokojnie
Dzień dobry,
Mam wrażenie, że tematem dyskusji, którą śledzę od 2 dni, były ilości jakie należy zastosować na podłogę oraz coś o jakimś udawanym mikrocemencie.
Widzę że dyskusja zmienia się walkę kto szybciej odbierze telefon i odpisze na maila. Zaczynają padać nazwy różnych producentów czyli jak w tym przysłowiu „Uderz w stół a nożyce się odezwą”
Niedługo w maju szykuje się tez do posadzki z mikrocementu w swoim domu w Radości, Mam 155 m2 (góra+salon). Kto czuje sie na siłach niech wyśle mi swój numer to oddzwonię i porozmawiamy o warunkach.
Konstanty Dunikowski 603691023
Dzień dobry,
Zainteresowałem się tematem gotowego rozrobionego juz produktu sprzedawanego jako mikrocement przez jedną z firm w Warszawie, reklamują go jako nowość, gotowy do użycia. Nie miałem pojęcia że zostałem tak oszukany. Coś mi nie pasowało ale tłumaczyli że daja opóźniacze do cementu i dlatego to w wiadrze nie zastyga. Chyba powinni oddać mi pieniądze za takie oszustwo? A ciekawe jak będzie wygladała posadzka z tego za pół roku. Co powinienem zrobić, poradźcie? czy ktoś miał podobny problem.
Czy mogę tu u was podac ich nazwę, czy to dozwolone, niech wszyscy wiedzą?
Robert z Lublina
Dziękujemy za wypowiedź.
Raczej publicznie nie zachęcamy do ujawniania nazw nie uczciwych firm.
Klienci znający rynek i tak wiedzą o kogo chodzi.
Krzysztof Itbud
Cały artykuł pisany pod publiczkę. Nie jesteście pierwszą i ostatnią firmą zajmującą się mikrocementem, a piszecie o sobie jak o wyroczni. Jak byście byli jedyną restauracja Magdy Gessler pośród samych fastfoodów. Wytłumaczcie tylko mi jedno: piszecie że na 1m2 schodzi 2kg mikro ( ogólnie dostępna wiedza) a sami w opisie swoich produktów podajecie wartość 1,5kg na 1m2. Czyli wynika z tego że sami oszczędzacie na materiale? Efekt artykułu jest taki ,że siejecie niepotrzebny ferment na rynku. Osoba czytająca coś takiego prędzej odejdzie od pomysłu zakupu mikrocementu niż kupna u Was. Lepiej skasujcie ten szajs i zacznijcie zajmować się sobą. Pozdrawiam Boro.
Panowie ja pracu na mikrocementach około 8 lat a wcześniej około 5 lat przy renowacjach marmurów, granitów, lastryka, betonu i przerobiłem w Polsce i Europie wiele materiałów. Mogę tylko powiedzieć że każdy materiał inaczej się zachowuje i inaczej należy nakładać…. szlifować ….. ale trzeba się sugerować wytycznymi producenta i po wielu robotach testowania różnych technik nakładania liczenia zużycia na 1m obserwowania ścieralności podczas szlifu i dobranie gradacji do szlifu i oczekiwanego efektu dopiero można coś powiedzieć o materiale… A nie po jednej robocie się wypowiadać gdzie pewnie inwestor pogonił firmę z innych przyczyn ale ja takie firmy lubię bo często robię poprawki
Nasz materiał jest tak miękki że musimy szlifować go diamentami, nie jest przeznaczony dla amatorów, którzy mogą jedynie dysponować słabą oscylacją i papierkiem. Nie chcę porównywać się do mikrocementów rozcieńczanych gruntami budowlanymi o zawartości 5% polimeru lub tymi jednoskładnikowymi pseudo mikrocementami, które tak naprawdę są drobnoziarnistym tynkiem akrylowym. Dziwie się, że fachowcy z doświadczeniem kupują bajkę, że w tych wiadrach jest choć gram cementu i dodany opóźniacz wiązania cementu. Przynajmniej na wesoło.
Zapraszam na wizytę lub warsztaty szkoleniowe będziemy mogli więcej porozmawiać.
Zachęcam również do publikowania wiadomości przynajmniej z podawaniem swoich firm a nie anonimowych pseudonimów. Jak widzicie ja się nie chowam .
Krzysztof
A efektu przetarcia od kiedy pracuję na porządnym włoskim materiale, nie zaznałem. Więc zacznijcie robić dobry materiał, skoro boicie się przetarć. A nie, siejecie ferment w internetach. Jaki to wasz mikro jest idealny, a reszta co sprzedaje to syf. Nikogo nie obchodzi, jak długo robicie mikrocement i kiedy wprowadziliście barwiony w masie. Liczy się efekt aktualny. A ten u was dość mierny.
Dobrze wszyscy wiedzą że te południowo-europejskie produkty nie za bardzo sprawdzają się w Polsce. Temat znany nie będę go rozwijał. Proszę pochwalić się swoim produktem będzie to dla Pana reklama, mamy kilka tysięcy wejść tygodniowo.
Może się mylę w swojej ocenie przecież dopiero 20 lat zajmuję się technologią betonu.
Krzysztof
U mnie efekt jest w porządku, klienci nie mają zastrzeżeń. Jeśli u ciebie efekt jest mierny, musisz robić coś nie tak. Trzeba się stosować do procedury, a nie próbować przyoszczędzić, albo stosować własne eksperymenty. Dla mnie ważne jest jak długo działa Itbud, bo gdyby rzeczywiście produkował mierny materiał, już dawno poszedłby z torbami, a tak nie jest. Biorę od nich materiał od wielu lat.
A efektu przetarcia od kiedy pracuję na porządnym włoskim materiale, nie poznałem. Więc zacznijcie robić dobry materiał. A nie, siejecie ferment w internetach. Jaki to wasz mikro jest idealny, a reszta co sprzedaje to syf. Nikogo nie obchodzi, jak długo robicie mikrocement i kiedy wprowadziliście barwiony w masie. Liczy się efekt aktualny. A ten u was dość mierny.
A w przypadku tego cud włoskiego materiału, gdy ma się konkretne pytania, to gdzie się zgłosić? Do Rzymu, Florencji czy Neapolu? Jakoś nie widać, aby był popularny. Żyjemy w Polsce, rodzinę mamy w Polsce. Wspierajmy Polskie firmy, płacące podatki w Polsce.
Cenny i trafny głos Pani Joanny, ktoś wreszcie rozsądnie powiedział drodzy panowie fachowcy
Kuba
Robiłem już na takich włoskich hybrydach, ostatnio wykonana praca to tzw plaża wokół basenu na zewnątrz. Było cudownie do zimy. Szkoda że nie mozna wstawić fotek to bym pokazał efekt i napisał jaki to materiał. Popękało i się łuszczy. Straciłem kasę i dobrą opinię u mnie na Śląsku.
Paweł
Witam. Nie zgodzę się odnośnie wydajności katalogowej. Pracowałem na oryginalnym francuskim mikrocemencie itam szły 3 warstwy wg zużycia katalogowego 0,7kg/m² na 1 warstwę, 0,5kg/m² na drugą, 0,3 kg/m² na 3 warstwe . Realne zużycie było po 0,5 kg/m² na pierwsza i druga warstwę oraz 0,4 kg/m² za finish. Przypominam, że to jest system 3 warstw. Wszystko zgodnie z katalogiem. Zapraszam do szerszej lektury o mikrocementach zachodnich francuskich producentów.
Można nałożyć każdą ilość na m2 mikrocementu. Ale jeżeli chcemy uzyskać określona grubość powłoki to matematyka jest jedna: 2 kg materiału cementowego daje grubość 1 mm/m2.
Nakładając tak jak Pan sugeruje 0,5 kg – uzyskamy 0,25 mm grubość powłoki. Standard powłok mikrocementowych na posadzki to 2-3 mm.
Szlifując posadzkę z tak cienką warstwą materiału jaką Pan proponuje zawsze w niektórych miejscach przedostaniemy się do podłoża.
pozdrawiam
Krzysztof
A skąd wy macie dane o zużyciu 3kg / m2? Każdy wykonawca sam może stwierdzić jakie ma zużycia. A według producenta powinny być one zawsze wyższe. A jak wiadomo im grubsza warstwa mikro tym jest słabszy. Ale więcej się go kupi. Ale potem jak są reklamacje to winny wykonawca. Więc nie wciskajcie kitu, że 3kg to świętość. Bo pewnie nawet wasi wykonawcy mają niższe zużycia
To prawda wykonawcy mają zazwyczaj niższe zużycie. A DLACZEGO???
Ponieważ zazwyczaj oszczędzają na materiale.
Niestety te oszczędności czasami dużo więcej ich kosztują, jak musza nakładać kolejną warstwę, zużywać kolejne materiały ale zawsze najdroższy jest czas pracy. Mogliby w tym czasie robić kolejne zlecenie.
Zapytacie dlaczego cienka warstwa przysparza kłopotów?
Ponieważ się “przekopują” “przecierają” do podłoża lub pierwszej warstwy. Efekt takiego przetarcia chyba Pan zna?
Grubsza warstwa może kosztuje 10 zł więcej na m2 ale w znacznym stopniu minimalizuje ten problem.
Wszyscy sprzedawcy tanich tzw budżetowych zestawów w sieci dla Kowalskiego konkurują miedzy sobą, kto bardziej “odchudzi ” swój system i będzie najtańszy na allegro. A problem jaki będzie miał przysłowiowy Kowalski to nie istotne, i tak wmówi mu się że robił to pierwszy raz i popełnił jakiś błąd. Może nawet dokupi kolejny materiał.
powodzenia
Krzysztof
Jeśli ktoś dokopuje się do niższej warstwy waszego materiału to albo szlifuje go frezarką albo jest mokry albo jest za miękki!! A jak niby przy nakładaniu mikrocementu można na nim oszczędzić? Przecież daje się go cienko jak papier. A potem drugą warstwę, równie cienką. Więc jak jest z wami? Wasz materiał jest miękki ale dalej ciśniecie ludzi, żeby go kładli grubo i był jeszcze miększy? Czy cudownie im wasz mikro grubszy tym lepszy?
Drogi Panie Mateuszku,
Czytam Pana wpis i jestem przerażony. Robię dekoracyjne żywice od wielu lat a mikrocementy od przynajmniej 5. Próbowałem chyba wszystkich systemow oferowanych na rynku, zarówno tych z Francji, Włoch, Hiszpanni a nawet nie tak dawno produktu z Sycylii. Nie będę podawał ich nazw aby nie robić im reklamy na którą nie specjalnie zasługują.
Przekopywanie się do podłoża o ktorym dyskutujecie to nie problem twardości materiału a równości i przygotowania tego podloża. Ilość nakładanego materiału ma ogromne znaczenie.
Czy widział Pan podłoże o równości 00? ja nigdy, wystarczy milimetrowa górka na podłożu i przy nałożeniu 0,5 kg to błona a nie warstwa, zetniemy ją maszyną i przekop w postaci czarnej plamy gotowy. A na tych tanich miekich jak gips zestawikach to już kompletny dramat.
Daniel
My nie tylko produkujemy mikrocement, jesteśmy także wykonawcą – więc tą wiedzę posiadamy. Podsumowując, sami produkujemy materiał, sami wykonujemy pracę na tym materiale i sami dajemy na ten materiał i wykonanie gwarancję. Obsługa i opieka nad klientem nie kończy się z momentem wykonania usługi, ale trwa znacznie dłużej. Oferujemy także usługi pogwarancyjne. Takie dane o zużyciu wynikają z technologii i wieloletniej praktyki prowadzenia prac. Gdyby można było przyoszczędzić i np. dodać mniej materiału, bez wpływu na efekt – sami byśmy to zrobili. Nie robimy tego jednak, bo odbyłoby się kosztem klienta, a nasze oszczędności, jako producenta i wykonawcy byłyby pozorne. Nie przeczę, że materiał włoski może się sprawdzać we Włoszech czy Hiszpanii, ale my tutaj w Polsce mamy zupełnie inne warunki klimatyczne. Faktem jest też, że jak do tej pory, w szerokim gronie wykonawców w Polsce, materiały włoskie nie zyskały popularności.
Szczególnie zaciekawiłem sie tym francuskim specyfikiem a w szczególności wydajnością, trochę już w tej branży siedzę, zaczynałem od Ardexu poprzez wiele innych systemów sprowadzanych a od kilku lat krajowych. Mam nadzieję że nie mówi Pan o tych francuskich systemach w nazwie z woskiem, bo to lipa i ściema straszna. Na ścianę próbowałem i ujdzie ale na posadzce wolałbym gips nałożyć, byłby chyba twardszy.
Ale wracając do wydajności. Pisali tu inni że 1 mm to 2 kg, potwierdzam, takie wydajności mają wszystkie systemy cementowe. Próbuje sobie zatem wyobrazić powłokę 0,3 kg/m2. Z matmy orłem nie byłem ale jakoś policzyłem i wychodzi mi grubość tej warstwy 0,15 mm. Jak Pan to nakłada??? rozlana cienko woda daje takie grubości??
Poza tym dotknie Pan to maszyną i warstwa zniknie
Mistrz Rafał czeka na odpowiedź.