Mikrocement to idealny materiał do wystroju wnętrza w łazience.
Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami tradycyjnego rozwiązania tj. użycia glazury w łazience, proponuję skorzystanie z mikrocementu. Inna nazwa mikrocementu to mikrobeton.
Mikrocement to odpowiedni materiał do wymagających pomieszczeń, szeroki zakres zastosowań.
Mikrocement sprawdza się nawet w tak wymagających miejscach, jak wewnątrz kabin prysznicowych. Wystrój łazienki może być niemal w całości wykonany z tego materiału. Mikrobeton może występować na ścianach i posadzce. Możemy z niego wykonać wannę, zlew czy kabinę prysznicową. Nie zapominajmy o innych elementach, jak np. oświetlenie czy drobniejsze elementy wystroju wnętrza. Praktyczne przykłady zastosowań można obejrzeć osobiście, odwiedzając pomieszczenie pokazowe Faktorii Betonu (adres na końcu artykułu).
Wystrój wnętrza łazienki wykonany z mikrocementu to aktualny trend wystroju wnętrza, przejaw nowoczesności, powód do dumy i oznaka prestiżu.
W pomieszczeniach mokrych jakimi są łazienki, należy jednak zastosować specjalną odmianę mikrobetonu, która jest odporna w 100% na wilgoć, wodę i gorąca parę. Do tego celu stosuje się odmiany mikrocementu Hydro.
Przeczytaj więcej o mikrocemencie Grigio Hydro >>
Duże możliwości aranżacji kolorystycznej. Minimalizm i aksamitne ciepło.
Mikrocement Hydro dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego każdy będzie mógł dopasować kolor do swojej wizji artystycznej, czy wymagań projektu. Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie różnych odcieni lub wykonywanie tzw melanżu (nakładanie kilku kolorów i wcieranie ich w siebie). Uzyskujemy w ten sposób abstrakcyjne i niepowtarzalne rozwiązanie.
Zastosowanie mikrocementu w łazience daje efekt minimalistyczny, lekko surowy a jednak materiał jest aksamitnie ciepły w dotyku. Interesujące jest to, że stojąc bosą noga na takiej posadzce, nie odczuwamy zimna, jak na tradycyjnym betonie.
Mikrocement to materiał wszechstronny pod względem użytkowania. Doskonale komponuje się z innymi materiałami.
Mikrocement jest także materiałem wszechstronnym pod kątem użytkowania. Sprawdza się na każdym typie ogrzewania podłogowego. Jest na tyle elastyczny, że idealnie pracuje z betonem i nie ma obawy, że może pękać. Stosując mikrocement uzyskujemy przestrzeń, ciągłość powierzchni bez łączeń, odcięć czy fug. Mikrocement Hydro jest antypoślizgowy. Nie musimy obawiać się poślizgnięcia na rozlanej wodzie koło wanny.
Mikrocement ma wiele innych zalet, doskonale komponuje się z różnymi materiałami tj. drewno, szklo czy stal. To rozwiązanie nie tylko na posadzki i ściany, wykonanie wanny, czy zlewu. Możemy nim pokryć dowolną powierzchnie tj. meble, półki, ościeżnicę i drzwi, ramę od lustra, tak naprawdę wszystko, co podpowie nam wyobraźnia.
Mikrocement najlepiej użyć w ramach sprawdzonego systemu.
Mikrocement w łazience powinniśmy stosować systemowo, w myśl zasady, że całość jest tak trwała, jak najsłabszy element. Dlatego decydując się na nowatorskie a zarazem już sprawdzone rozwiązanie mikrocementu, zastosujmy odpowiednie, przeznaczone do tego celu grunty i lakiery do stref mokrych, w ramach jednego systemu. Koszt materiałowy systemu mikrocementu Hydro wynosi ok. 80 zł/m2.
Kliknij w poniższy link w celu pobrania kalkulatora mikrocementu Grigio Hydro. Wpisz metry. Kalkulator podpowie, jakie składniki i w jakich ilościach należy zastosować.
Pobierz kalkulator mikrocementu Grigio Hydro >>
Odwiedź Faktorię Betonu i zapoznaj się osobiście z wszechstronnymi zastosowaniami mikrocementu.
Przed podjęciem decyzji o wystroju łazienki zapraszamy do odwiedzenia mieszkania pokazowego na warszawskim Mokotowie. W tym miejscu można zobaczyć i zapoznać się osobiście z wszystkimi rozwiązaniami.
Strona internetowa Faktorii Betonu >>
Adres Faktorii Betonu.
ul. Ksawerów 21, Mokotów Warszawa, teren ITB, budynek T.
Czynne od poniedziałku do piątku, od godz. 7.00 do 15.00.
Zapraszamy.
Szkolenie z mikrocementu.
Jeżeli zdecydujesz się wykonać prace samodzielnie, możemy zaproponować szkolenie trwające 1 dzień, z aplikacji mikrocementu.
Dowiedz się więcej o szkoleniach Itbud >>
Przygotował: Krzysztof Okurowski. Wsparcie techniczne: Rafał Kuziora.
Tagi: mikrocement łazienka, mikrobeton łazienka.