Posadzki przemysłowe i dekoracyjne od Wielkiej Brytanii, przez Europę kontynentalną po Afrykę.

Naszym największym powodem do zadowolenia są nasi klienci. W Polsce współpracujemy z takimi firmami jak: Warbud, Skanska, Lafarge, Budokrusz. Nasze posadzki zdobywają uznanie także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, krajach Beneluxu. Poza Europą docieramy ze swoją ofertą nawet do Afryki.

Nasi klienci to głównie wykonawcy, inwestorzy w segmencie przemysłowym, a także klienci indywidualni w segmencie betonu architektonicznego, mikrocementu i posadzek dekoracyjnych.

Jakość, nie ilość

Naszym celem nigdy nie była wielka liczba klientów, czy też pozyskiwanie zleceń na tysiące ton. Staramy się raczej realizować ciekawe wyzwania.

Początki naszego przedsiębiorstwa prowadzą do Instytutu ITB. W okresie przekształceń ustrojowych w Polsce, wyodrębniliśmy się jako niezależna spółka. Cały czas pracujemy na terenie ITB. Wykonujemy dużo zamówień nietypowych, dopasowanych do indywidualnych oczekiwań.

Nie jesteśmy wielkim koncernem, dzięki czemu jesteśmy bardziej elastyczni i otwarci. Kontakty z naszymi klientami są bardziej partnerskie i bezpośrednie. Umiemy słuchać. Chętnie dzielimy się wiedzą na organizowanych przez nas szkoleniach. Każdego roku organizujemy trzy duże szkolenia grupowe oraz stałe szkolenia indywidualne dla pojedynczych firm oraz zainteresowanych osób.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudnym sektorem jest branża budowlana. Przestoje w oczekiwaniu na dostawy mogą generować gigantyczne koszty dla Wykonawcy. Mamy tego świadomość, dlatego też naszym priorytetem są terminy realizacji.

Możemy pochwalić się zawsze pełnym magazynem i realizacją zamówienia, gotowego do odbioru z terenu naszego zakładu, w przeciągu 24 godzin. Możemy także zaproponować klientom własny transport.

Fakty, nie opinie

Zamiast pisać, że jesteśmy rzetelni i profesjonalni, może przedstawię po prostu kilka faktów.

Nasza firma istnieje na rynku od 30 lat. Na wszystkie nasze produkty udzielamy 2 lub 3 letniej (w zależności od produktu) gwarancji. Nie jesteśmy jedynie sprzedawcą, ale też producentem. Większość naszej kadry to inżynierowie z wykształceniem kierunkowym w zakresie technologii budownictwa. Nasze produkty posiadają wszystkie wymagane w Polsce i Unii Europejskiej certyfikaty i atesty.

Posiadamy własne laboratorium, w którym opracowujemy nowe technologie, nowe produkty. Każdego roku staramy się wprowadzić do oferty jakąś nowość. Oprócz posadzek przemysłowych produkujemy także rzeczy niszowe w branży, np. betony architektoniczne w postaci suchych, gotowych mieszanek GRC – jako jedyni w Polsce. Jako pierwsze przedsiębiorstwo w Polsce wdrożyliśmy, opracowaliśmy i zaczęliśmy produkować posadzki przemysłowe metodą DST (Dry Shake Topping). Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć przez 30 lat.

Tak, itBUD jest naszą dumą.

Krzysztof Okurowski

Prezes, Itbud Sp z o.o.